III Dzień Doktoranta PŁ


Samorząd Doktorantów Politechniki Łódzkiej ma zaszczyt zaprosić na III Dzień Doktoranta PŁ, który odbędzie się w dniach:

28 – 29 listopada 2019

w Fabryce Inżynierów XXI w. (bud. A18)

Harmonogram

28 listopada

7:00 – 18:00 – Wycieczka dydaktyczna do Kopani i Elektrowni w Bełchatowie

 20:00 – 4:00 – Bal Doktoranta

29 listopada

 10:00 – 18:00 – Szkolenia na Wydziale Mechanicznym
„FABRYKA INŻYNIERÓW” sala 102

10:00 – 10:30 Rozmowy w kuluarach przy porannej kawie

10:30 – 12:00 Uroczyste powitanie + Szkolenie „Samorząd Doktorantów Politechniki Łódzkiej – kim jesteśmy i czym się zajmujemy?”

W ramach porannego rozpoczęcia oraz spotkania o godzinie 10:30 przeprowadzona zostanie również prezentacja dotyczącą najczęstszych błędów przy składaniu wniosków o stypendium i na co zwrócić największą uwagę. Oprócz samego szkolenia będzie możliwość na zadawanie pytań oraz wspólną dyskusję dotyczącą propozycji zmian do punktacji oraz katalogu osiągnięć.

12:00 – 12:15 Przerwa kawowa

12:15 – 13:45 Szkolenie „Dress Code w nauce”

13:45 – 14:30 Obiad

14:30 – 16:00 Szkolenie „Zarządzanie emocjami”

16:00 – 16:15 Przerwa kawowa

16:15 – 17:45 Szkolenie „Kto posiada prawa do mojego doktoratu? Komercjalizacja własności intelektualnej”

Udział w Balu Doktoranta PŁ jest bezpłatny, natomiast udział osoby towarzyszącej niebędącej doktorantem PŁ kosztuje 50zł. Szkolenia, wycieczka i obiad – również bezpłatne dla doktorantów PŁ. Osobom, które zaznaczyły udział osoby towarzyszącej, instrukcje dotyczące wpłat zostaną przesłane drogą mailową.

Zapisy dostępne pod linkiem: https://edu.p.lodz.pl/mod/questionnaire/view.php?id=15013

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku (25.11) do godziny 11:30.

Zapraszamy również do udziału w wydarzeniu na facebooku: III Dzień Doktoranta Politechniki Łódzkiej

Mamy zaszczyt przedstawić prelegentów, którzy będą prowadzić szkolenia:

Szkolenie „Kto posiada prawa do mojego doktoratu? Komercjalizacja własności intelektualnej„? (1,5 godziny)

dr inż. Monika Kasieczka-Burnecka

Zastępca Dyrektora Centrum Współpracy z Gospodarką, Innowacji i Transferu Technologii 

Z wykształcenia biotechnolog, absolwentka Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu ochrony własności intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2009-2014 kierowała pracą Działu Transferu Technologii Politechniki Łódzkiej, aktywnie uczestnicząc w tworzeniu innowacyjnej polityki uczelni oraz działając w zakresie edukacji środowiska naukowego w kierunku aktywnej innowacyjności i przedsiębiorczości. Od 2014 r. Główny specjalista kierujący Sekcją Transferu Technologii Politechniki Łódzkiej. Jako certyfikowany pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością odpowiedzialna za wdrożenie i utrzymanie systemu w STT, a także ciągłe doskonalenie procedur i procesów zgodnie z normą ISO 9001:2008. Prelegent na wielu szkoleniach i konferencjach poświęconych problematyce komercjalizacji uczelnianych wyników prac badawczych i rozwojowych, jak również doradca w zakresie sporządzania umów dotyczących transferu uczelnianych technologii oraz negocjacji z potencjalnymi inwestorami i przedsiębiorcami.

mgr Anna Michowska-Stasik

Zagadnienia prawne 

Uzyskała tytułu zawodowy adwokata po ukończonej aplikacji adwokackiej przy Okręgowej Radzie Adwokackie w Łodzi, magister prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu ochrony własności intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w szeroko pojętej własności intelektualnej oraz prawie handlowym. W szczególności zaś, w tematyce prawa autorskiego, know-how, procedurach uzyskiwania patentów, prawa ochronnego na znak towarowy, jak również zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz szukania nowych rozwiązań na skuteczne zabezpieczenie praw autora.

Drugą część szkolenia, dotyczącą komercjalizacji własności intelektualnej poprowadzi Mgr Monika Wolak – praktyk, menadżer spółki Centrum Transferu Technologii PŁ

Szkolenie: „Dress-Code w nauce

Krzysztof Łoszewski

Kostiumograf, dziennikarz i specjalista w zakresie dress code’u.

W latach 1986 – 2000 był projektantem i stylistą w belgijskiej firmie Olivier Strelli. Odpowiadał za Targi Pret-a-Porter w Paryżu i kontrolował licencję marki Olivier Strelli prezentowanej w hiszpańskiej sieci sklepów El Corta Ingles. W drugiej połowie lat 90. był współwłaścicielem i projektantem w firmie „K. Kolberger”. Przez dwa lata: 2002-2004 był dyrektorem artystycznym Deni Cler. Od wielu lat prowadzi zajęcia z zasad dress code’u między innymi w: Akademii Dyplomatycznej, Collegium Civitas, Hous of Diplomacy Akademia Spraw Międzynarodowych, w kancelariach prawniczych, dla członków zarządów różnych banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych. Jest autorem bestselerowej książki Dress code. Tajemnice męskiej elegancji, a także Smart casual. Męski styl oraz Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej. W czerwcu 2016 roku ukazała się w księgarniach jego kolejna książka – Moda lepsza niż seks, adresowana tym razem do kobiet.

Szkolenie: „Zarządzanie emocjami

Alicja Rasmus

  • psycholog, doradca, trener
  • coach ICC, Team Coach ICC
  • prowadzi szkolenia i warsztaty umiejętności interpersonalnych i rozwoju osobistego
  • prowadzi indywidualne doradztwo zawodowe dla studentów i absolwentów PŁ
  • prowadzi doradztwo i szkolenia dla doktorantów PŁ
  • przeprowadzi testy psychologiczne oraz testy predyspozycji zawodowych
  • pomaga studentom i absolwentom w określaniu celów zawodowych i planowaniu ścieżki kariery
  • zajmuje się doradztwem personalnym dla pracodawców

AKTUALNOŚCI

Osoby, które zapisały się na wycieczkę proszone są o zebranie się o godz. 7:00 na samym środku kampusu A przy ul. Stefanowskiego (obok pomnika Stefanowskiego). Po zwiedzaniu kopalni, a następnie elektrowni- ok. godz. 14:30- przewidziany jest obiad (również w wersji wegetariańskiej). Powrót planowany jest na godzinę 16:30 – 17:00.

Bal Doktoranta odbędzie się w sali bankietowej Satyna, która mieści się przy Placu Komuny Paryskiej 5a.