Stypendia Miasta Łodzi

Urząd Miasta Łodzi przystępuje do realizacji III edycji miejskiego programu stypendialnego w roku akademickim 2013/2014.

Stypendia Miasta Łodzi dedykowane są:

• studentom I roku studiów stacjonarnych, jednolitych studiów magisterskich lub studiów pierwszego stopnia kształcący się w publicznej lub niepublicznej szkole wyższej z terenu Miasta Łodzi, którzy posiadają status finalisty lub laureata ogólnopolskiego etapu olimpiady przedmiotowej
oraz
  • studentom I roku studiów doktoranckich posiadających szczególne osiągnięcia w pracy naukowej (temat ich planowanej rozprawy doktorskiej powinien być ściśle związany przynajmniej z jednym
    z kierunków priorytetowych określonych w załączniku Nr 1 do Regulaminu)

Dotychczas przyznanych zostało 27 Stypendiów Miasta Łodzi (w tym 14 dla doktorantów), na łączną kwotę ok. 384.000 zł.

Termin zgłaszania wniosków o stypendium na rok akademicki 2013/2014 upływa z dniem 15 października br.

Szczegółowe informacje dot. stypendiów Miasta Łodzi wraz z regulaminem oraz wykazem kierunków uprawniających do przyznania stypendium są dostępne na stronie internetowej programu „Młodzi w Łodzi” (www.mlodziwlodzi.pl)  w zakładce „Inicjatywy”.