Łódzka Akademia Przedsiębiorczości Akademickiej

ProjekŁódzka Akademia Przedsiębiorczości Akademickiejto cykl warsztatów stacjonarnych, kursów prowadzonych w systemie on-line, doradztwa biznesowego oraz tematycznych konferencji z zakresu rozwoju przedsiębiorczości akademickiej. W projekcie przekazywane będą umiejętności i wiedza potrzebna na każdym etapie procesu „Od pomysłu do wejścia na rynek” – zarówno przy realizacji innowacyjnych pomysłów na biznes jak i wdrażania wyników badań naukowych.

Projekt skierowany jest m.in. do doktorantów i pracowników naukowych z uczelni wyższych w Łodzi  i regionie łódzkim – to dla Państwa kierowane są warsztaty i szkolenia on-line szczególnie z takich tematów jak:

– komercjalizacja wyników badań, innowacji i technologii,

– ochrona własności intelektualnej w procesie komercjalizacji.

Tematy te łączymy z tematami „czysto” biznesowymi:

– jak założyć firmę, opracować biznes plan i strategię jej działania,

– skąd wziąć finansowanie na rozwój i czy lepiej współpracować z bankiem czy inwestorem,

– jak nie wydać zbyt dużo pieniędzy na skuteczny marketing i jak rozwijać firmę wykorzystując trendy rynkowe,

– jak internet i nowe technologie pomagają prowadzić biznes i utrzymać przewagę konkurecyjną.

co w połączeniu daje przeglądową wiedzę jak zamienić wyniki badań na produkty i usługi, które można z powodzeniem wprowadzić na rynek.

Ukończenie warsztatów stacjonarnych i kursów on-line jest potwierdzane certyfikatem.

Projekt jest skierowany jest również do studentów i absolwentów, dlatego zwracamy się z prośbą do Państwa o przekazanie tej informacji Państwa studentom i zachęcenia ich do zdobycia wartościowej i praktycznej wiedzy w ramach projektu ŁAPA.

Obecnie zapraszamy Państwa i Państwa studentów do zgłaszania projektów w konkursie „Pomysł na Biznes” gdzie oprócz nagród rzeczowych i finansowych, można zdobyć finansowanie z funduszu inwestycyjnego na rozwój danego pomysłu, oraz komercjalizację wyników badań naukowych prowadzonych na uczelniach.

W ramach kursów on-line można korzystać z doradztwa biznesowego: zadawać pytania emailem ekspertom, aby jak najlepiej przygotować zgłoszenie.

Zgłoszenia do Konkursu są przyjmowane do 13 listopada 2011r. a ogłoszenie wyników podczas konferencji BizShow 3 – prezentującej wyniki całego projektu, która odbędzie się 2 grudnia br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Wszelkie informacje znajdą Państwo na stronie www.lapa.uni.lodz.pl

Można tez zainteresowanym osobom wysłać poniżej zawartą informację – jeżeli jako przedstawiciele samorządu mają Państwo kontakt z większością doktorantów na PŁ uprzejmie prosimy o przekazanie im tej wiadomości.

Projekt odbywa się pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, we współpracy z Politechniką Łódzką i Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, oraz Wyższą Szkołą Informatyki w Łodzi. Patronuje nam również Portal Innowacji Polskiej Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości, a partnerami są łódzkie organizacje studenckie.

ŁAPA_prezentacja_projektu

ŁAPA_ulotka